• Szanowni Państwo

    Witam serdecznie na mojej stronie, mam nadzieję że uzyskają Państwo wszystkie potrzebne informacje. W przypadku pytań proszę o kontakt.

Uroczystości 3 maja

Oryginalny manuskrypt Konstytucji 3 Maja

Oryginalny manuskrypt Konstytucji 3 Maja

To już tradycja, że na mokotowskim Wyględowie organizowane są obchody związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku gośćmi specjalnymi byli, Pani Europoseł Ewa Tomaszewska i Pan Senator Piotr Łukasz Andrzejewski. Ponownie, jak w latach poprzednich organizowałem te uroczystości wraz z Arturem Górskim, Posłem na Sejm RP. Uroczystości rozpoczęła mszą świętą, która odbyła się w parafii Najświętszej Marii Panny na Wyględowie, a następnie uroczystości przeniosły się do osiedlowego Klubu Kultury “Forma”.

—- Galeria Zdjęć

W tym roku w uroczystości wzięło udział ponad 250 mieszkańców Warszawy i okolic. Po uroczystym otwarciu spotkania przez Artura Górskiego, Posła na Sejm RP, rozpoczął się koncert Orkiestry Koncertowej Victoria z parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie- Rembertowie. Orkiestra powstała 4 listopada 1997 r. Z inicjatywy proboszcza parafii ks. Prałata mgr Edwarda Żmijewskiego jako Młodzieżowa Orkiestra Koncertowa. Organizacji orkiestry oraz jej kierownictwa artystycznego i funkcji kapelmistrza-dyrygenta podjął się płk rez. Mgr Julian Kwiatkowski – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, były kapelmistrz i inspektor wielu orkiestr wojskowych, kompozytor – członek Polskiego Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR. Instrumentalistami Victorii są uczniowie szkół Rembertowa oraz studenci wyższych uczelni warszawskich, głównie mieszkańcy Rembertowa. W zdecydowanej większości są to amatorzy, którzy swoją artystyczną karierę rozpoczynali w Victorii. Z orkiestrą na stałe współpracuje p. Kamila Adamska solistka oraz Robert Dymowski, bas/baryton – solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Orkiestra liczy ponad siedemdziesięciu instrumentalistów i prowadzi własną szkółkę nauki gry na flecie prostym dla kilkuletnich dzieci. Uroczyste pieśni, które zostały odśpiewane przez śpiewaków poruszyły mieszkańców Mokotowa.

Po koncercie nastąpiły odczyty Pani Europoseł Ewy Tomaszewskiej i Pana Senatora Piotra Łukasza Andrzejewskiego. Pani Europoseł opowiadała między innymi o tradycji polskiego parlamentaryzmu od 1971r. a Pan Senator przybliżył nam podstawowe założenia związane z konstytucją dla Europy. Wszyscy podziwialiśmy wystawę zorganizowaną przez Panią Ewę Tomaszewską, której tematem były dzieje historyczne polskiego parlamentaryzmu. Wystawa ta miała swoją premierę w Brukseli.

Po przemówieniach naszych gości nastąpiła dalsza część artystyczna. Mieliśmy okazję wysłuchać koncertu Kwartetu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Wierzę, że uroczystości podobały się wszystkim. Dziękuję wszystkim za przybycie i mam nadzieje, że następną rocznice tak ważnego wydarzenia, jakim jest Konstytucja 3 maja będziemy obchodzić jeszcze w liczniejszym gronie.

Zapraszam!

%d blogerów lubi to: